Anasayfa > Özel Üretimler > Özel Üretimler

Çift İzoleli Borular

< Ürünler ve Özellikleri

ÇİFT İZOLASYONLU BORULARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ, AVANTAJLARI

Yüksek sıcaklıkta kullanılan çift izolasyonlu boru, standart tip olan ön izolasyonlu borunun kullanım sıcaklığının üstündeki sıcaklıklar için tasarlanır. ( 140 ° C ve üzeri)

Tasarım sıcaklığında, en önemli unsur ekonomikliktir. Tasarım kriteri olarak I. katman kalınlığı, katman dış yüzey sıcaklığı (kalsiyum silikat veya taşyünü) 120 ° C olacak şekilde seçilir. II .katman kalınlığı (poliüretan) proje bilgilerine bağlı olarak belirlenir.

Standart tip ön izolasyonlu boruların, dayanım sıcaklığının üzerinde kullanılırlar. (140 ° C üstü)

 

II. katman ile birlikte, PUR ´nın düşük ısı iletim katsayısından faydalanılarak, daha düşük ısı kayıplı bir boru tasarımı yapılır. (Optimum ısı kaybı)

Konvansiyonel izolasyon malzemeleri ile yapılan izolasyon kalınlığından daha düşük bir izolasyon kalınlığı elde edilir. ( Optimum izolasyon kalınlığı)

I. katman izolasyon malzemesini, II. katman PUR ve PE kılıf her türlü dış etkenlerden korur.

İzolasyon dış etkenlerden korunacağı için; izolasyon ömrü PUR izolasyonlu boru ömrüne eşittir.

Fabrikasyon imalat yapıldığı için; izolasyon işçilik hataları minimize edilir.

 

Montajda zamandan tasarruf sağlanır.

Toprak altı ve üstü uygulamalarda kullanılabilir. UV ışınlarına dayanıklıdır.

Özellikle gemi güverte tesisatlarında, dış kılıf PE sayesinde deniz suyundan, yağmur, rüzgar v.b. çevreseletkilerden servis borusu ve izolasyon mükemmel bir şekilde korunur.

Borunun montaj ortamının, korozif olduğu durumlarda, dış kılıf PE sayesinde servis borusu ve izolasyon korozyona uğramaz.